Figaro BENETEAU 3

Dünyanın ilk foilli one-design tek gövdeli teknesi

Figaro BENETEAU 3, şimdiye kadar tasarlanan foillere sahip one-design tek gövdeli ilk teknedir. Teknoloji ve inovasyonun özü, Group Beneteau 'nun tasarım konusunda en iyi uzmanları ile Vendée Globe'u kazanan son iki teknenin mimarları olan Van Peteghem Lauriot-Prévost (VPLP) tasarım ofisi arasındaki iş birliğinden kaynaklanıyor.

Prototip test edildi ve teknenin üretimine başlandı. ISO/World Sailing tasarım kategorisi A'ya girecekti.

Naval Designer : Van Peteghem – Lauriot Prévost

Ödül(ler)

European Yacht of the Year 2018
Yacht & Yachting Award 2018

Hareket halindeki bir efsane

MODERN, GÜVENİLİR VE YÜKSEK PERFORMANSLI

Teknik özellikler Figaro Beneteau 3 monohull teknesini, önceki model olan Figaro Beneteau 2 kadar güvenilir olarak tanımlıyor. Foiller, daha iyi performans gösteren balastsız bir gövde, daha ince ve daha derin bir omurga, daha geride bir direk ve daha kapsamlı ve daha büyük bir yelken planı ile donatılmıştır.

FOIL

Imoca 60 foillerinin aksine, FB3 foilleri içe dönük bir profile sahip olacaktır. Çalışma şekilleri farklıdır. Teknenin performansını artıran, hareketi artırmadan sapmayı azaltan ve teknenin doğrulma anını iyileştiren çok yönlü foillerdir.

SALMA

Derin, düz bir salma minimum sürtünme sağlar. Sürüklenmenin azaltılması foiller tarafından sağlanır.

GÖVDE

Balsa sandwich, fibreglas ve polyester katkılı reçineden yapılmıştır, mevcut tasarımlara uygundur ve balast içermez.

DİREK VE YELKEN PLANI

Imoca 60'lara benzer şekilde, direk geri çekilmiştir ve bu özellik yelken altında denge sağlar. Bu, yüksek performanslı yelkenlerin kullanılmasına ve bir bowsprit eklenmesine izin verir. Bir square-top ana yelken, bir genoa ve bir jib ile yelken açacak solo denizciler, aynı zamanda masthead spinnaker ve (hafif bir rüzgarda hız kazanmak için 105 m² (=125 yd²)) küçük bir gennaker ile yelken açabilirler.

  • Ana yelken alanı: 39.5 m² (420 ft²)
  • Jib alanı: 30.5 m² (323 ft²)
  • Büyük spinnaker alanı: 105 m² (125 yd²)

Seanapps

Seanapps mobil uygulaması ve teknedeki ünitesi, kullanıcıların teknenin çeşitli sistemlerinin durumunu (akü şarjı, yakıt veya su deposu seviyeleri, bakım planlaması) görüntülemelerinin yanı sıra rotalarını planlamalarına veya navigasyonlarını cep telefonlarından değerlendirmelerine olanak tanıyor.

SEANAPPS

Teknik Özellikler

Tam Boy

35’9’’

10.89 m

Genişlik

11’5’’

3.48 m

AĞIRLIK

7,000 lbs

3 175 kg

SU ÜZERİ YÜKSEKLİK

49’11’’

15.22 m

MAKSİMUM DERİNLİK

8’2’’

2.5 m

Yakıt kapasitesi

11 US Gal

40 L

Max. motor gücü

21 HP

21 CV

CE SERTİFİKASI

A3 / B4 / C6

Profil

Model

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.