Dikkat çekici bir tasarıma sahip bu yelkenli yat,  First 36 ile First 53 arasındaki en özgün bağlantıdır. Eşsiz seyir keyfini garanti eden donanım kalitesi sayesinde, performansı, zarafeti ve konforu bir araya getiriyor.

BENETEAU, yeni FIRST 44 ile “racer/cruiser” terimini en asil şekilde ifade ediyor: yelken altında eşsiz bir keyif sağlayan zarif ve konforlu bir tekne. Cömert yelken planı, First 44'ün her koşulda seyirde canlı ve verimli olmasını sağlar.

Gemi mimar: BISCONTINI YACHT DESIGN
Dış ve iç tasarım : LORENZO ARGENTO

Ödül(ler)

British Yachting Awards 2023

DIŞ MEKAN TASARIMI

FIRST 44, farklı güverte planı, salma ve direk seçenekleri ile FIRST 44 ve FIRST 44 PERFORMANCE olmak üzere iki farklı versiyonda sunulmaktadır.

FIRST 44 versiyonunda kokpit, geniş, akıcı bir düzene sahiptir ve kullanışlı bir kokpit masası ile çok eğlencelidir. Dört vinç, ana yelken için sabit bir merkez hattı bloğu ile daha geriye yerleştirilmiş bir direk, ince bir ana yelken ve cömertçe boyutlandırılmış ön yelkenlerle tüm bunlar, modern yelken planının potansiyelini en üst düzeye çıkarır. Dümen konsollarından elektrikle çalıştırılabilen iki adet 350 litrelik balast tankı, teknenin tam potansiyelini korumayı mümkün kılar.

FIRST 44 PERFORMANCE'da güverte ergonomisi, tam mürettebatlı yarışlar düşünülerek tasarlandı ve geliştirildi. Ekipman ve sistemler tamamen yarışa yöneliktir. Kokpit zemininde tik ağacı yerine kullanılan kaymaz yüzeyler, altı adet iyi şekilde yerleştirilmiş vinç ve geleneksel bir ana yelken arabası kullanıldı.

İÇ MEKAN TASARIMI

First 44, beyaz lake mobilyalar ve yuvarlatılmış ahşaplar, özenle yerleştirilmiş aydınlatma ve geniş bir döşeme yelpazesi ile zarafet ve modernliği birleştiriyor.

Üç kabin ve iki tuvalete sahip teknede iç mekanda, kaliteli kaplamalar ve malzemeler kullanılarak zarif bir atmosfer yaratılmıştır.

Salonda, enine konumlandırılmış yemek masasında altı kişi oturulabilir ve karşısında yer alan kanepe ve navigasyon istasyonuna dönüktür. Salonun yerleşimi, mutfak ve master kabin arasında dolaşımı kolaylaştırarak alan hissini arttırır.

Önemli Noktalar

ÇOK YÖNLÜ TASARIM

FIRST 44, sahiplerinin çeşitli beklentilerini karşılamak için 2 güverte planı ile tasarlanmıştır: FIRST 44 ve FIRST 44 PERFORMANCE.

YERLEŞİM

First 44, beyaz lake mobilyalar, kalıplanmış ahşap, özenle yerleştirilmiş dolaylı aydınlatma ve geniş bir döşeme yelpazesi ile zarafet ve modernliği birleştirir.

UZMANLIK

First 44, BENETEAU'nun uzmanlığından ve en iyi uzmanların bilgisinden tam anlamıyla yararlanır. Sahipleri tarafından daha çok talep edilen FIRST serisi, çok gelişmiş bir büyümenin konusudur: Bu nedenle FIRST 44’ün mühendisliği, okyanus yarışları ile tanınan ve Figaro Bénéteau 3 için aynı rolü üstlenen Mer Forte tasarım ofisine emanet edildi.

First 44 DOĞUYOR

WALKTHROUGH

Seanapps

Seanapps mobil uygulaması ve teknedeki ünitesi, kullanıcıların teknenin çeşitli sistemlerinin durumunu (akü şarjı, yakıt veya su deposu seviyeleri, bakım planlaması) görüntülemelerinin yanı sıra rotalarını planlamalarına veya navigasyonlarını cep telefonlarından değerlendirmelerine olanak tanıyor.

SEANAPPS

Sanal ziyaret

Özellikler

Tam Boy

48’1’’

14.65 m

Genişlik

13'11''

4.25 m

AĞIRLIK

23,142 lbs

10 500 kg

SU ÜZERİ YÜKSEKLİK

72’9’'

22.17 m

MİNİMUM DERİNLİK

7’1’’

2.15 m

MAKSİMUM DERİNLİK

8’6’’

2.6 m

Yakıt kapasitesi

53 US Gal

200 L

Tatlı su kapasitesi

98 US Gal

370 L

Max. motor gücü

57 HP

57 CV

CE SERTİFİKASI

A12 / B12 / C14

Profils

First 44 – standard draft

First 44 – shoal draft

Performance draft

Performance draft ballast weight

Düzenlemeler

İç mekan düzeni
First 44 güverte planı
First 44 Performance güverte planı

İç mekan düzeni

First 44 güverte planı

First 44 Performance güverte planı

Partnerlerimiz

GARMIN

HARKEN HARDWARE

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.