FIRST 24 SE modern, yüksek teknoloji, spor bir gezi teknesi, nefes kesen bir performans ve heyecanlı bir yelken deneyimi yaşatıyor.  Kolayca taşınabilir olması onun uluslararası one-design rüzgarüstü - rüzgaraltı yat yarışlarında veya kıyı macera yarışlarında rekabet etmesine imkan sağlıyor. Ve hemen yarıştan sonra, sizi basit ama akıllı bir iç mekanla karşılayarak, dört kişilik bir gezi için gerekli tüm temel konforu sunuyor. Hangi tarzda olursa olsun, bu tekne saf bir yelken hissi veriyor.

DENİZ MİMARI : Manuard YD
İÇ TASARIM : Sito
Konsept & Ar-Ge : Seascape

Ödül(ler)

European Yacht of the Year 2017
Boat of the year 2017
Best Boats 2017
Yachts & Yachting 2017
German Design Award 2018
Voile Magazine 2017

NEDEN FIRST 24 SE?

PERFORMANS

Üstün performans ve üst düzey yapım teknolojileri: çok hafif, modern vakum tekniğiyle yapılmış vinil ester gövde, kompozit yapım kurşun döküm hareketli salma, karbon fiber arma ve büyük yelken alanı Seascape Edition’ın vaat ettiği performansı ortaya çıkarıyor.

KULLANIM KOLAYLIĞI

İyi düşünülmüş kokpit ergonomisi, azaltılmış kumandalar, kıç ıstralyası olmayan karbon direk, hafif ama kusursuz dümen sistemi ve sağlam gövde, teknenin solo, iki kişi veya tam mürettebatla kullanımını bariz şekilde kolaylaştırıyor. 

GÜVENLİ

First 24 SE batmaz, hareketli salma sistemi zemine çarpma halinde yapıyı koruyor ve ikiz dümen her zaman tam kontrolü temin ediyor. Kendinizi sınama ve konfor alanınızı güvenle genişletme imkanınız olacak! 

YARIŞ

Klasik rüzgar üstü - rüzgar altı yarışları tercih ederek veya solo ya da iki kişilik maceralı mesafe yarışlarında yeni kıyıları keşfederek, her zaman uluslararası tekne sahipleri topluluğunun arkadaş çevresinden keyif alacaksınız.

TAŞIMA

Hafif yapısı ve hareketli salma sistemi karada taşımayı kolaylaştırıyor. Hafif karbon direğin paketlenmesi kolay, matafora sizi karadaki tesislerden bağımsız kılar ve tekneyi kolayca kızağa çekebilirsiniz.

YELKEN DENEYİMİ

First 24 SE, tasarım ekibinin bir yarış geçmişinde tanımladığı gibi tam bir cep-roketi. İnanılmaz yelken alanı / deplasman oranıyla sert ve hafif rüzgarlı şartlarda hızlı yelken yapmayı garanti ediyor. En sert meltemlerde rüzgaraltı seyir tam bir keyif ve saf bir mutluluk vaat ediyor, çünkü sağlam gövde, derin dengeli salma ve ikiz dümen bütün kontrolü size bırakıyor. Daha hafif şartlarda da keyifle yelken yapacaksınız, tekne en ufak ani rüzgarlara tepki verecek ve kolayca rüzgar hızına ulaşacak. Geniş, açık ve dikkatlice düşünülmüş kokpit ergonomisi solo, iki kişi veya tam mürettebat düzeninde işe yarıyor ve ister keyifli bir öğleden sonra seyrinde ister One Design yarışlarında yer alın, size kolayca kullanım ve konforlu yelken yapmayı garanti ediyor. 

TEKNEDE YAŞAM

İç mekan, minimalist tasarımda ve ağırlığa son derece hassas, ama performansına rağmen, teknenin doğası 7,30 metre modern bir yüksek performanslı yarış teknesinden bekleyebileceğiniz tüm kilit olanaklara imkan sağlıyor. Bu büyük açık alan salonda, iki kişi V-yatak ve iki kişi de genişletilebilir yan yataklarda olmak üzere rahatlıkla 4 yetişkin konaklayabilir, sökülebilen mürettebat çantalarında kişisel eşyalar konulabilir, bankların altında dolaplar mevcut, iç / dış mekan masaları salon ve kokpitte kullanılabilir ve özel bir tuvalet alanı bulunmakta. Teknik malzeme deposu için, kokpit alanı altında dışarıdan ulaşılabilen geniş hacimli bir kapasite mevcut. Tüm iç mekan bileşenleri aynı zamanda tekne yapısının parçaları olarak işlev görüyor. Üstelik de modüler, böylece yarış için ilave ağırlıklar kolaylıkla azaltılabilir. 

TOPLULUK

Uluslararası tekne sahipleri topluluğu ve etkinlik takvimi tekne sahibine kendini uzun mesafelerde sınama imkanı sağlıyor. One Design yarışları, kıta boyunca benzer zevklere sahip ve destekleyici büyük bir yelkenci topluluğu arasında gerçekleşiyor.

Seanapps

Seanapps mobil uygulaması ve teknedeki ünitesi, kullanıcıların teknenin çeşitli sistemlerinin durumunu (akü şarjı, yakıt veya su deposu seviyeleri, bakım planlaması) görüntülemelerinin yanı sıra rotalarını planlamalarına veya navigasyonlarını cep telefonlarından değerlendirmelerine olanak tanıyor.

SEANAPPS

Özellikler

Tam Boy

23’11’’

7.29 m

Genişlik

8’2’’

2.5 m

MİNİMUM DERİNLİK

10’’

0.25 m

MAKSİMUM DERİNLİK

6’ 7’’

2 m

CE SERTİFİKASI

C8

Profile

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.