Yapi

Bir Beneteau tercih ettiğiniz zaman, kusursuz bir uzmanlıktan faydalanırsınız. AR-GE’den sanayileşmeye, marka ve grup 130 yıldan uzun süredir yenilikçi, güvenilir ve rekabetçi tekneler üretmektedir.

MALZEME UZMANLIĞINDA MÜKEMMELLİK

BENETEAU 130 yıldan uzun süredir geniş bir yelpazeye hitap eden yüksek performanslı, sağlam ve çevre dostu tekneler geliştirmek üzere yaratıcı çözümler araştırmaktadır. Yeni malzemelerin kullanımı ve hayata geçirilmesinde öncü olan AR-GE mühendisleri ve teknisyenleri sürekli ilerleme ve gelişme üzerine çalışmaktadır. Gittikçe artan tasarım, kullanışlılık ve kalite taleplerini karşılayan teknolojiyi geliştirmektedirler. 

Teknelerin gövdesi sürekli dışarıdan gelen basınca maruz kaldığından, bileşimler kadar uygulamasında da uzmanlık sahibi olmak son derece stratejik öneme sahiptir. Genelde karmaşık montajlarda, çeşitli ortamlarda zaman testine dayanabilmesi için malzemelerin belli sayıda yapısal kaliteye sahip olması ve bunu koruması gerekmektedir. Grup, kusursuz kaliteye ulaşabilmek amacıyla derinlemesine testlerin yapıldığı bir laboratuvara sahiptir. Beneteau kendi geliştirdiği yapısal teknik araçlarla eşsiz bir deneyime sahiptir, bu da onu sektörün lideri haline getirmiştir. Malzeme dağılımında mükemmelleşerek hem hafif hem güçlü tekneler üretmektedirler. 

VERİMLİLİK VE PAYLAŞIM

Beneteau tasarım ofisinde yeni bir projenin başlamasından teknelerin teslimatına kadar geçen tüm süreçte, zeki bir yaşam döngüsü yönetim çözümü olan Product Lifecycle Management’la yol almaktadır, bu sayede karmaşık sorunların yönetimi mümkün olmaktadır.  Tüm oyuncular tarafından paylaşılan eşsiz ve güvenli bu bilgi kaynağı şirketin performansını büyük ölçüde artırarak, kısa bir zaman sürecinde çok daha güvenilir ve rekabetçi tekneler üretmesine ve geliştirmesine imkan sağlamaktadır. 

Tasarım ve üretim hattında tüm ekiplerin işini koordine ederek, karmaşık yüzeylerin eşzamanlı modellemesi, bileşim parçalarının optimizasyonu, alan yönetimi ve bordadaki donanım ve ekipmanın tanımı, CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) ve CAM (Bilgisayar Destekli Üretim) araçlarıyla birlikte PLM ile başarılmaktadır. 

AHŞAP VE İNSAN

Kadın ve erkek nesilleri ahşap ve iyi işçilik aşkıyla, yaklaşık 40 yıl boyunca Beneteau’nun doğramacılık atölyelerinde başarılı oldular. Çağdaş ve özenli bir şekilde bir zanaat organizasyonunu, mesleğin asaletini ve engin uzmanlığını koruyarak sanayi organizasyonuna dönüştürdüler.

27.000 m² ahşap doğramacılık atölyesinde, masa ve kapılar, merdiven basamakları ve mobilyalar, masa yalpalığı ve diğer dekoratif parçalar şekillendirildi, boyandı ve cilalandı, her teknenin iç mekanı zarafet ve şıklıkla bezendi.

Markanın müşterilerine geniş bir seçenek yelpazesi sunmaya odaklanan Beneteau’nun doğramacılık atölyesi son yıllarda yenilenerek, tekne modeline göre çeşitli ahşap türleri ve yeni cilalar (kapalı gözenek, açık gözenek, çok parlak, lake, fırçalanmış, soft touch) sunmaktadır. Vendée’de yer alan atölye kontrplak ve masif ahşap üretiminde olduğu kadar kalıp ahşap yapımında da yıllara dayalı bilgi birikimiyle bilinir ve Birleşik Devletler dahil tüm Beneteau üretim tesislerine tedarik sağlamaktadır. Bugün Avrupa’nın en büyük doğramacılık merkezidir.

KALİTE

Beneteau tekne sahiplerine güven ve iç rahatlığını garanti etmek için mümkün olan her şeyi yapabilmek amacıyla, ürün ve süreçlerinde sürekli kalite geliştirme dinamiği içindedir.

Beneteau son derece katı kalite standartlarına uyumlu tekne üretimi kapasitesini kontrol altında tutmak için, 2003 yılında ISO 9001 sertifikasını almıştır ve bu her yıl bağımsız bir organizasyon tarafından yeniden değerlendirilmektedir. Bu durum, yeni modellerin geliştirilmesi, satın almalar, sanayi üretimi ve teslim tarihlerine uyulması konularının prosedürlere ve düzenli teftişlere tabi olması anlamına gelmektedir. Yalın imalat prensiplerini temel alan sürekli gelişme yaklaşımı son derece pragmatik olup, şirketin tüm personelini kapsamaktadır. 

ÇEVRECİ YAKLAŞIM

Beneteau tarafından uygulanan çevre politikası iki büyük zorluğa dayalıdır: tekne üretimi etkisinin azaltılması ve teknelerinin ekolojik ayak izinin kontrol altına alınması.

Sektörün öncüleri arasında Beneteau, 2015 yılında ISO 50001 ile ödüllendirilmiştir, bu da şirketimizin enerji idaresi konusunda tüm olası tedbirleri aldığını ve hatta sera gazı emisyonlarını düşürüp, maliyetleri azalttığını göstermektedir. Jeotermal ısıtma, cam yüzey ve beraberinde fotovoltaik-camlı gölgelikle donatılan, 2014 yılında resmi açılışı yapılmış olan yeni merkezimiz, bu açıdan dikkat çekici bir binadır.

Beneteau aynı zamanda atmosfere salınan kirletici maddeleri (VOC) azaltmak amacıyla sanayi kalemine ciddi boyutta yatırım yapmış bulunuyor. Şu anki bileşke dönüşüm atölyesi esasen salınımı olmayan dönüşüm süreçlerini barındırıyor. Beneteau aynı zamanda atık oluşumunu (paketleme, kesme optimizasyonu, hurda) azaltmaya ve atık kontrol süreci uygulamasıyla geri dönüşüm miktarını artırmaya çalışmaktadır. 

DENİZCİLİK SANAYİİNDE STANDARDİZASYON ORTAĞI

Beneteau tüm tekneleri için, uluslararası kabul gören kalite ve güvenlik garantisi CE sertifikasını almanın ötesinde, bir tekne üreticisi olarak denizcilik sanayiinde standardizasyon ve düzenlemelerin geliştirilmesinde deneyimini paylaşmaktadır. Marka aynı zamanda bu uzmanlığıyla, kullanıcıların güvenliği ve çevre dostu olmayı desteklemek amacıyla Fédération des Industries Nautiques ve European Boating Industry gibi çeşitli kuruluşlarla birlikte çalışmaktadır.