First 14 amatör yelkencilere hızlı ve havada süzülen dingi dünyasını tanıtıyor. Bu model denizciyi düşünerek tasarlanmış hafif, hızlı ve heyecan verici. Ulaşılabilen, kullanımı kolay ve en önemlisi de eğlenceli bir yelkenli vaadi sunan bu tekne diğer yandan, tasarım, yapı teknolojisi ve bakımı da kolaylaştıran kaliteli malzemelerle tamamlanıyor.

DENİZ MİMARI: Samuel Manuard
Tasarım : Sito
Konsept ve Ar-Ge: Seascape

NEDEN FIRST 14 ?

KOLAY KULLANIM

Akıllı tasarım özellikleri sayesinde, kullanımı özel çaba gerektirmiyor, giriş seviyesinde bir dingi. Bu özellikler, dengeli gövde; büyük, temiz ve ergonomik kokpit; basitleştirilmiş kumanda hatları, furling ve otomatik tramolalı sarma flok, balon yelken indirme sistemi, daha yüksek bumba ve trapez yok.

SOLO VEYA İKİ KİŞİ

Hareket halinde yelken değiştirmek için iki hareketli salma yuvası ve sarma flok sayesinde, yelken deneyiminden feragat etmeksizin solo ve iki kişilik mürettebata adapte olabilme özelliği taşıyor.

HAFİF VE HIZLI

Hafif, modern, geniş ve düz havada süzülen gövde tasarımı ve dalga delen pruva, yüksek kalitede vakum infüzyon teknolojisiyle yapılmış, çok dengeli bir dingi ortaya çıkarıyor.

DENGELİ VE GÜVENLİ

Güçlü zincirler ve keskin pruvaya sahip olan modern, geniş ve düz gövde öyle dengeli ve güvenli bir dingi yaratıyor ki mürettebata adeta doğa yürüyüşündeymiş gibi bir his veriyor. Bu yüzden trapez olmaksızın kolayca yelken yapabiliyor.

YELKEN DENEYİMİ

First 14, bir veya iki yelkenci için ideal bir giriş seviyesinde dingi. Kullanımı kolay ve ulaşılabilir bir paket halinde, heyecanlı bir yelken deneyimi yaşatacak modern yelkenciliğe benzersiz bir geçiş yolu. Otomatik tramolalı flok yelken, geniş ve dengeli gövde, ve karmaşık halatların olmadığı geniş açık kokpit denizde sonsuz eğlenceyi garanti ediyor. Trapez olmaksızın yelken yapmak üzere tasarlandı ve rüzgar gücü veya mürettebat sayısına göre yelken alanını kolaylıkla ayarlayabilirsiniz, üstelik iki hareketli salma pozisyonundan ötürü yelken deneyiminden de feragat etmezsiniz. Bakımı kolay güverte ekipmanı, alüminyum arma ve Dacron yelkenlerle zahmetsiz bir tekne sahibi olabilirsiniz.

MOBILITY 2.0

Çıkarılabilen eşsiz tekerlekler sayesinde başlangıç noktasına dönme ihtiyacı olmaksızın uzak kıyıları keşfetmenizi sağlayarak, denizdeki özgürlüğü daha da büyütüyor. En kuytu köşelerdeki, vahşi ve güzel sahiller şimdi hiç olmadığı kadar ulaşılabilir vaziyette.

Karada, araba üzerinde taşınabilecek kadar hafif olduğundan, onu her yere yanınızda taşıma imkanınız var. Düz gövde tasarımı sayesinde baş aşağı vaziyette kolaylıkla taşınabiliyor ve bölünebilen direk ile ekipman gövdeye rahatlıkla sığıyor, böylece aracınızın bagajı özel eşyalarınız için boş kalabiliyor.

Özellikler

Tam Boy

14’1’’

4.3 m

Genişlik

5’7’’

1.7 m

AĞIRLIK

158,73 lbs

72 kg

SU ÜZERİ YÜKSEKLİK

20’’

6.1 m

CE SERTİFİKASI

D2

Profile

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.