First 18SE

Keel-boat yelkenciliğe modern ve eğlenceli bir giriş kapısıdır

Geniş, düz ve sağlam gövde; dengeli salınan omurga, balon yelken indirme sistemi, otomatik tramolalı flok yelken ve güverte kumandalarının azaltılmış olması kullanım kolaylığına ve heyecanlı bir yelken seyri deneyimine olanak tanıyor. Kolaylıkla demonte edilip, taşınabilen tekne, uluslararası one-design sınıfında yarış tutkusu kadar, maceralı denizde kamping keyfini de karşılıyor.

DENİZ MİMARI : Samuel Manuard
İÇ TASARIM : EP Studio
Konsept & Ar-Ge : Seascape

Ödül(ler)

European Yacht Of The Year 2010
Best Boats 2016
Boat of the Year 2016

NEDEN FIRST 18 SE?

İDARESİ KOLAY

Geniş ve temiz kokpit, otomatik tramolalı flok yelken, balon yelken indirme sistemi, kıç ıstralyasız bir direk, yüksek bumba ve daha büyük bir square-top ana yelken sayesinde 1 ila 3 kişi tarafından kolayca yelken açılabilir.

TOPLULUK

One Design yarış takvimi tam mürettebatlı rüzgaraltı- rüzgarüstü yarışlarla, maceralı uzun mesafeli iki kişilik veya solo mücadeleleri kapsar. Hangisini seçerseniz seçin, benzer zevklere sahip denizcilerden oluşan arkadaşça ortama güvenebilirsiniz. 

İSTEDİĞİNİZ YERE GİDİN

Katlanan salma, çıkarılabilen dümen kanatları ve hafif karbon arma First 18 SE’nin tamamen taşınabilir ve kızakla suya indirilebilir olmasını sağlıyor, böylece yeni yerleri keşfedebilir, uluslararası etkinliklere katılabilir ve yeni denizcilerle tanışabilirsiniz. 

GÜVENLİK

First 18 SE kategorisinin en güvenlilerinden biridir. Suyabatmazlık bölmeleri batmayan bir tekne olmasını sağlıyor, hareketli salma sistemi zemine çarpma halinde yapıyı korur ve ikiz dümen güvenli rüzgaraltı seyirler için tam bir kontrol sağlar. 

YELKEN DENEYİMİ

First 18 SE, dingi-benzeri bir yelken deneyimi sunuyor ama bunu geniş ve düz gövde şekli ile derin dengeli salma sayesinde daha sağlam ve güvenli bir platform üzerinde yapıyor. Çift rakamlı hızlarda seyrederken ikiz dümen bütün kontrole sahip olmanızı sağlıyor. Tekne idaresi ve güverte kumandaları en iyi yelken deneyimi için mümkün olduğunca sadeleştirildi. Otomatik tramolalı flok yelken, balon yelken indirme sistemiyle kolaylıkla idare edilebiliyor ve kıç ıstralyasız karbon arma güçlü square-top ana yelkeni destekliyor, böylece hafif rüzgarlı şartlarda bile hızlı yelken yapmak mümkün oluyor. Ergonomik ve geniş açık kokpiti sayesinde, tekne kolaylıkla solo veya 2 kişi ve hatta 3 kişilik mürettebatla kullanılabilir. Mücadeleli yarışlar veya keyifli günlük seyirlerde, teknenin potansiyeliyle her zaman keşfetme, öğrenme ve gelişme şansınız olacak. 

TEKNEDE YAŞAM

Küçük olmasına rağmen, First 18 SE’nin iç mekanı yine de deniz kampingi için iki kişiyi barındırabilir. Ön V-yataklar 5,55 metre tekne için uygun büyüklüktedir, şahsi eşyalar için küçük mürettebat çantaları ve kokpit altında tüm teknik ekipmana yetecek kadar malzeme deposu bulunur. Geleneksel konfor biraz sınırlı olabilir ama sizi daha önce hiç keşfetmediğiniz yerlere götürebilir ve diğer teknelerle yapamayacağınız şeyleri yapmanıza imkan sağlar. Geniş açık kokpit, aile için ideal bir deniz kampingi platformu haline geliyor ve seyir halinde denize girme imkanı sağlıyor. Tamamen kaldırılabilen salma ve çıkarılabilir dümen kanatları, şimdiye dek kaçırdığınız en sığ koylara ulaşmanıza imkan sağlayacak.

TOPLULUK

Uluslararası Tekne Sahipleri Topluluğu ve etkinlik takvimi tekne sahibine kendini uzun mesafelerde sınama imkanı sağlıyor. One Design yarışları, kıta boyunca benzer zevklere sahip ve destekleyici büyük bir yelkenci topluluğu arasında gerçekleşiyor.

Özellikler

Tam Boy

18’3’’

5.55 m

Genişlik

7’ 10’’

2.38 m

AĞIRLIK

1102,31 lbs

500 kg

SU ÜZERİ YÜKSEKLİK

27’ 11’’

8.52 m

MİNİMUM DERİNLİK

7’’

0.18 m

MAKSİMUM DERİNLİK

4’ 11’’

1.5 m

CE SERTİFİKASI

C4

Profile

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.