First 27 SE en iddialı yelken yarışlarının yüksek teknoloji performansını, olaylarını ve sektör bilgisini hobi yelkencilerine ulaştırıyor. Bugüne kadar sadece profesyonel yarışçılara özel olan, olağanüstü bir yelken deneyimi sunuyor. Yelkenciler uzun mesafeli One Design yarışlarında kendilerini sınayabilir veya en iyi yelken yapılan yerlerde hızlı macera gezilerinin tadını çıkarabilir, çünkü aynı zamanda tekne araçla çekilebiliyor.

DENİZ MİMARI: Samuel Manuard
İÇ TASARIM: Sito
Konsept & Ar-Ge: Seascape

Ödül(ler)

European Yacht of the world 2013
Adriatic boat of the year 2013
Arets Segelbat 2014-2015
Boat of the Year 2015
Best Boats 2015

NEDEN FIRST 27 SE ?

SÜPER-HIZLI

First 27 SE gerçek anlamda yüksek performans sergileyen bu suda süzülen yelkenli tekne, modern tasarım ve yapım teknolojileri sayesinde, nefes kesici çift rakamlı hızlara kolayca ulaşıyor ve eşsiz bir yelken deneyimi sunuyor.

GÜVENLİ

Tekneyi B kategoriyle ödüllendiren üstün denize elverişliliği, tekne tasarımı, üst düzey yapım teknolojisi ve birçok güvenlik özelliğinden kaynaklanıyor; bunlar arasında üç ayrı suyabatmazlık bölmesi, karaya çıkartılması halinde hareketli salma ve çarpışma kutusuyla artırılmış pruva hacmi bulunuyor.

ONE DESIGN

One Design yarış takvimi tam mürettebatlı rüzgaraltı - rüzgarüstü yarışlarla, maceralı uzun mesafeli iki kişilik veya solo mücadeleleri kapsar. Hangisini seçerseniz seçin, size düzgün bir meydan okuma imkanı sağlayacak arkadaşça ortama güvenebilirsiniz.

TAŞINABİLİR

Hidrolik sistemle çalışan hareketli salma, hafif iskeleti, sınırın hemen altındaki eni ve hafif karbon ana direği sayesinde römorkta alçak durur. Yarış veya gezi amaçlı, her tür yere taşınabilir. 

YELKEN DENEYİMİ

Çift rakamlı hızlarda süzülmek hiç olmadığı kadar kolay. First 27 heyecanlı ve saf bir yelken deneyimi vaat ediyor. Performansı modern bir gövde tasarımı ve hafif ama vakum tekniğiyle yapılmış sağlam gövde yapısından kaynaklanıyor. Çok iyi bir başlangıç dengesine sahip gövde, derin kurşun döküm salma ile kıç ıstralya ve runner olmayan büyük square-top ana yelkenle kullanımı kolay karbon arma. Eğer idare edemiyorsanız büyük güç hiçbir şeydir. İyi düşünülmüş kokpit ergonomisi, runner olmaması, dengeli ikiz dümen sistemi yelkencilere güç katıyor. Solo, iki kişi veya tam mürettebat nasıl yelken yaparsanız yapın, First 27 SE sizi çarpıcı bir yelken deneyimi ve yelkenlerin altında saf mutlulukla ödüllendirecek.

TEKNEDE YAŞAM

First 27 SE piyasada B kategorisinde, tamamen işlevsel bir iç mekana sahip, çekilebilir 8 metrelik tek tekne. Minimalist görüntüsü, tüm bileşenlerin aynı zamanda teknenin parçası olarak işlevsel olduğu ağırlığa karşı son derece duyarlı iç mekanından kaynaklanıyor. İkisi ayrı ön kamara, dördü salonda olmak üzere 6 yetişkine kadar konaklanabilir. Yenilikçi manyetik kapılar sayesinde, teknenin orta kısmı tam bir marin tuvalet, ön kamarayı genişletmek veya yelken değiştirmek için “ıslak odaya” dönüştürülebilir. İç mekanda aynı zamanda şahsi eşyalar için mürettebat çantaları, buzdolabı, katlanabilir masa ve yelken dolapları bulunuyor. Diğer pratik detaylarla birleşince, bütün bunlar onu yelken meraklıları için üstün bir macera teknesi yapıyor. İç mekanın tamamı modüler, böylece hızla boşaltılıp, yarış ihtiyaçlarına göre hafifletilebilir.

TOPLULUK

Uluslararası tekne sahipleri topluluğu ve etkinlik takvimi tekne sahibine kendini uzun mesafelerde sınama imkanı sağlıyor.

One Design yarışları, kıta boyunca benzer zevklere sahip ve destekleyici büyük bir yelkenci topluluğu arasında gerçekleşiyor.

Seanapps

Seanapps mobil uygulaması ve teknedeki ünitesi, kullanıcıların teknenin çeşitli sistemlerinin durumunu (akü şarjı, yakıt veya su deposu seviyeleri, bakım planlaması) görüntülemelerinin yanı sıra rotalarını planlamalarına veya navigasyonlarını cep telefonlarından değerlendirmelerine olanak tanıyor.

SEANAPPS

Özellikler

Tam Boy

26’3’’

7.99 m

Genişlik

8’4’’

2.54 m

AĞIRLIK

3417,17 lbs

1 550 kg

SU ÜZERİ YÜKSEKLİK

40’’

12.2 m

MİNİMUM DERİNLİK

3’1’’

0.95 m

Max. motor gücü

10 HP

10 CV

CE SERTİFİKASI

B6

Profile

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.