First

 

BENETEAU'nun tarihi çizgisi, hız ve tasarıma vurgu yapar ve ister seyir halinde olun ister yarış yapın, verdiği zevk aynıdır. Bu karma kullanım, denizde, hafif havada bile performansın tadına gururla sahip olan First'e özeldir. Dünyaca ünlü mimarlar tarafından tasarlanan tekne, performans seyirlerine damgasını vurdu ve artık standartları o belirliyor.

İkonik Seri

Güzel ince siluetleri ve benzersiz stiliyle First tekneleri, her zaman deneyimli denizcilerin dikkatini çekmiştir. En başından beri, hevesli regatta yarışçılarını ve talepkar performans yelkencilerini heyecanlandırmak için tasarlandılar ve başka hiçbir teknede olmadığı gibi yelken açmanın keyfini en iyi şekilde yansıtıyorlar. En gelişmiş mühendisliğe sahip olan bu teknelerin, yelken altındaki performansları, hangi sahada olursa olsun yarışları kazanmak için bir ölçüdür. Ama aynı zamanda aile veya arkadaşlarla seyir için de idealdirler ve denizlerde seyahat etmenin heyecanını yeni bir tutku haline getireceklerdir. Bu karma kullanım ve yelken camiasının memnuniyeti, serinin başarısına yol açmıştır.

Performansa Geçiş

Yola çıkar çıkmaz, bir First ile yelken açmanın heyecanını hissedersiniz. Tek gereken yelkenleri açmak ve bu hızlı cruiser en iyi performansı sergiler. Hafif olması için özel olarak tasarlanmış gergin gövdesi sayesinde, tekne en ufak bir esintide uçar. First'ü öne doğru iten ani esintilere dikkat edin ve her hızda sörfün keyfini çıkarın.

Kolay Kullanım

First yelkenlileri, herkesin yelken deneyiminin keyfini çıkarabilmesi için, yelken açmayı kolay ve heyecanlı hale getirmek için tasarlanmıştır. İyi bir esintide bile güven verici bir şekilde dengelidirler ve mürettebatınız ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, her zaman güven verir ve yelken açmak bir zevktir. Yelken açma manevraları akıcıdır. Yelken güvenli ve zahmetsizdir.

Olağanüstü Bir Ekip

IMOCA veya Class40'a benzer şekilde, yeni First 36 ve First 44  önemli teknik uzmanlık üzerine inşa edilmiş kendi mirasına sahiptir. FIRST tekneleri, her ayrıntıyı optimize etmek ve hepsinin en son teknoloji ve uzmanlığa sahip olmasını sağlamak için mimarlar, tasarımcılar, mühendisler, ortak yelkenciler ve direk ve güverte donanımı üreticilerinden oluşan bir tasarım ekibi tarafından tasarlanır ve geliştirilir.

Gold Standard

Serideki ilk model – the First 30 – Tour de France à la Voile tarafından üç yıl boyunca kullanılan tekneydi ve Michel Malinosky dahil olmak üzere birçok yarışçı onu Course de l'Aurore (eski Solitaire du Figaro) için seçti. Eugène Riguidel ve Bruno Peyron.

Üstün Performans ve Çok Yönlü Yelken Programları

First yelkenli tekneleri çok yönlüdür ve her türlü program için kullanılabilir. Teknenize ince ayar yapmak ve hava nasıl olursa olsun yelken açmayı seven bir ekiple code zero veya asimetrik balonunuzu çıkarmak için idealdirler.
Bir hafta sonu için mükemmeller, First'ün hızından en iyi şekilde yararlanın ve uzak bir yere demirlemek için yelken açın.
Ya da bir tatil için… İyi donanımlı bir teknede kıyı veya okyanus seyrinin tadını çıkarmak için harikalar.
 

Ödül(ler)

Best Pocket Sailor / Day Sailor 2022
First 27
FIRST 27 - Voilier de l'année 2022
First 27
First 36 - Voilier de l'année 2023
First 36
Cruising World's 2023 Boat of the Year Awards first 36
First 36
British Award 2022 Winner
First 36
Boat of the year 2023 - Sailing World - First36
First 36
Best Boats winners - Top 10
First 36
European Yacht of the Year 2023 - Winner
First 36
British Yachting Awards 2023
First 44