Artık sadece yarış parkurunda değil, tatillerde veya günübirlik yelken gezilerinde de yüksek performanslı yelken seyrinin heyecanını yaşayabilirsiniz.
Grand Prix yarış teknelerinin en önemli özelliklerini, yarışçının veya seyir yapan sahibinin ellerine sunduk. Bunu özenle yerleştirilmiş yüksek teknoloji, titizlikle tasarlanmış güverte ve iç ergonomi ile mümkün kıldık.
First 36, teknedeki konforun yüksek performanslı yelken deneyimini etkilemediği ilk teknedir.

DENİZ MİMARI: Samuel Manuard
Tasarım: Lorenzo Argento
Yapısal hesaplamalar: Pure Design & Engineering
Araştırma ve yenilik: Sito

Ödül(ler)

First 36 - Voilier de l'année 2023
Cruising World's 2023 Boat of the Year Awards first 36
British Award 2022 Winner
Boat of the year 2023 - Sailing World - First36
Best Boats winners - Top 10
European Yacht of the Year 2023 - Winner

NEDEN FIRST 36?

KOLAY HIZ

Teknenizde, sadece flok yelken (jib) ile 14 knot yapabildiğinizde, eğlence ve heyecan sadece daha fazla yelken açmanıza neden olacaktır.

TASARIM EKİBİ

Tasarımcılarımız sadece denizcilik endüstrisinden birinci sınıf isimler değil, aynı zamanda tutkulu denizciler ve iyi bir ekiptir. Bu projede, gelecek için gerçek bir yelkenli tekne tasarlamak gibi ortak bir hedefte buluştular.

36 FEET'TEN DAHA FAZLASI

Modern bir gövde tasarımı, geniş bir iç hacim sağlıyor. Bu, önceki nesilden 40 feet’lik bir boyut ve konfora sahip bir iç mekan sağlar.

YÜKSEK TEKNOLOJİ

Gövde, güverte, bölme duvarları ve iç bileşenler tamamen vakum infuzyon sistemi ile yapılmıştır. Tüm malzemeler yapısal güce katkıda bulunacak şekilde kullanılmıştır. Bugüne kadar, bu yapım tekniği yalnızca yarışlarda veya pahalı niş markalarda kullanılmıştır. Sonuç, sadece 4.800 kg ağırlığında çok güçlü bir tekne.

DEĞİŞKEN KOKPİT

Kokpit, çok çeşitli kullanıma hitap etmesi gerektiğinden modülerdir. Çıkarılabilir oturak uzantıları, kokpit alanını konforlu bir seyir salonuna dönüştürür.

Oturaklar çıkarıldığında, kokpit ergonomik ve verimli bir yarış versiyonuna dönüşür.

TEKNEDE YAŞAM

First 36, geleneksel üç kabinli bir yerleşim planına sahiptir. Banyoda, yenilikçi bir katlanabilir lavabo kullanılarak banyo genişliği en aza indirilmiş ve böylece salonda yaşam alanı en üst düzeye çıkarılmıştır. Ekstra alan, bir navigasyon masası için yer açmaktadır.

Salonda öne çıkan bir diğer yenilik ise bağımsız buzdolabı adası. Çıkarılabilir bir kesme tahtası, standart L şeklindeki mutfağın çalışma yüzeyini önemli ölçüde genişletir ve onu sınıfındaki en büyük mutfak alanı haline getirir.

Minimalist GRP kullanımı ile birlikte yüksek kaliteli ahşap detaylar, güverte altında modern ve zarif bir yaşam alanı sağlar.

YELKEN DENEYİMİ

Çift haneli tekne hızlarına kolayca ve tam kontrolle ulaşabildiğinizde, yepyeni bir yelken deneyimine ulaşıyorsunuz.

Bunu mümkün kılmanın ana bileşenleri, hafifliği ve Samuel Manuard'ın birinci sınıf denizci tasarımıdır. Ergonomik ve son derece hassas bir dümen sistemi de hayati önem taşıyor. Yarışa uygun dümen palası, her yönden rüzgarda dümenin hafif ve doğru açıda kalmasını sağlar.

40 yıllık Beneteau mirasına sadık kalabilmek için, bir First'ün ful ekipli yat yarışlarında, aile ile günlük gezilerde veya solo yelkencilikte mükemmel olması gerekir. Kokpit ergonomisi, tasarım sürecindeki ana odak noktalarından biriydi. Daha yüksek dümen konumu, dümencinin ana yelken vincine doğrudan erişmesini sağlar, bu da kısa mesafeli yelkencilik için önemli bir ayrıntıdır.

Seanapps

Seanapps mobil uygulaması ve teknedeki ünitesi, kullanıcıların teknenin çeşitli sistemlerinin durumunu (akü şarjı, yakıt veya su deposu seviyeleri, bakım planlaması) görüntülemelerinin yanı sıra rotalarını planlamalarına veya navigasyonlarını cep telefonlarından değerlendirmelerine olanak tanıyor.

SEANAPPS

Özellikler

Tam Boy

36'0"

10.97 m

Genişlik

12'6''

3.8 m

AĞIRLIK

10,580 lbs

4 800 kg

MİNİMUM DERİNLİK

7'5''

2.25 m

Kabin

3

Profil

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.