Yelkenli Tekneler

Her türlü hava koşulunda ve her konumda, sadeliği ve performansı giderek artan kişiselleştirilmiş seçeneklerle birleştirerek, hayalleri sonsuz yeniliklerle daha erişilebilir kılar.

Oceanis

Oceanis gezi teknesi, her zaman sade ve konforlu yelken vaadiyle sizi rüzgarın ve gezme tutkunuzun etkisiyle denizlerde sörf yapmaya teşvik edecektir. Bu şık gezi tekneleri temiz çizgilere ve genişletilmiş bir gövdeye sahiptir ve seyrin kusursuzluk örneği haline gelmişlerdir. Dengeli ve ferahtırlar ve her bir yolcunun teknede geçirdiği zamandan keyif alması ve deniz seyahatlerinin eğlenceli paylaşımlardan ibaret olması için tasarlanmıştır.

10 ila 16 metre

Oceanis Yacht

Oceanis Yacht'ın ince hatları çok dikkat çekicidir. Her ayrıntıya odaklanması ve dümendeki harika hissi, denizde uzun yolculuk hayallerine ilham veriyor.
Bu güçlü açık deniz uzun mesafeli gezi tekneleri, uzun yolculuklarda ve yeni destinasyonları keşfederken, az personelle kolayca idare edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Hem içeride hem de güvertede, donanımların kalitesi ve konforu denizde geçirdiğiniz her anı çok daha özel kılar.

17 ila 19 metre

First

 

BENETEAU'nun tarihi çizgisi, hız ve tasarıma vurgu yapar ve ister seyir halinde olun ister yarış yapın, verdiği zevk aynıdır. Bu karma kullanım, denizde, hafif havada bile performansın tadına gururla sahip olan First'e özeldir. Dünyaca ünlü mimarlar tarafından tasarlanan tekne, performans seyirlerine damgasını vurdu ve artık standartları o belirliyor.

4 ila 17 metre

First SE

First SE, yarış tutkusu olan hevesli denizcilere, hafif, planyalı, yüksek performanslı bir yelkenli yat sunmanın zorluğunu karşılarken, aynı zamanda güvenle yelken açmayı garanti eder. Parkuru, teçhizatı ve denize indirmesi kolaydır, regatta için çeşitli yelken alanlarına taşınmayı kolaylaştırır ve ayrıca keşif ve kıyı gezilerinin tadını çıkarmak için de kullanılabilir.

4 ila 8 metre

Figaro

Efsanevi. Figaro, açık deniz yarışlarında mükemmelliğe bir övgüdür.
One-design yelkenli tekne, ilk olarak Solitaire du Figaro için tasarlanmış ve en iyi kaptanlardan bazılarının denizde eşit şartlarda rekabet etmesine olanak sağlamıştır. Yarışçı, bir Figaro ile farkı yaratır.

11 metre

Tüm yelkenli ve lüks yat serimizi keşfedin

Yelkenli bir tekne mi arıyorsunuz? Amatör denizcilik, kısa geziler, yelken sporu, tekne yarışları… Ne tür yelkenli isterseniz isteyin, BENETEAU çok çeşitli yelkenli tekne ve lüks yatlara sahipken, hayallerinizi gerçekleştirecek bir tekne mutlaka vardır.

HER TÜR DENİZCİ İÇİN YELKENLİ YATLAR

BENETEAU, 1960'lı yıllardan bu yana tekne yapımı ve gezi tekneleri alanında yüzyılı aşkın tecrübesiyle her tür denizciye uygun tekne sağlayabilmektedir.

OCEANIS: YELKENLİ YATLARDA EN ÇOK SATAN

BENETEAU, OCEANIS serisi ile kendine bir isim yarattı. Her zamankinden daha dengeli gövdeye, açık güverte planlarına, daha kolay kullanıma, ekipmanlara ve kişiselleştirmeye uygun iç mekanlara sahip olan yelkenlileri ile OCEANIS serisi, yelken seyrinde uluslararası bir altın standart haline geldi. 31 ila 60 feet arasında değişen sekiz modeli vardır.

FIRST LINE:  İKONİK YELKENLİ YATLAR

BENETEAU’ nun First serisi de 40 yılı aşkın süredir gündemdedir. Şimdi yedinci neslinde olan yelkenli yatlar sağlam, kullanımı kolay ve yelken sporunu seven denizciler için son derece uygun. First yelkenli yatları, kıyı gezileri, tekne yarışları ve macera severler için oldukça ideal.

FIRST SE SERİSİ: YÜKSEK PERFORMANSLI YELKENLİLER

First SE - Seascape Edition, denizcileri, rekabetçi one design (tek tip) yarışlara ve maceralı yelken seyrine katılarak konfor alanlarını geliştirmeye teşvik ediyor. Birbirleriyle ortak değerlere sahip ve yelken becerilerini geliştirme arzusunda olan yelkenli sahiplerinden oluşan bir topluluğu bir araya getiriyor. İster one-design sınıflarda başkalarıyla yarışıyor olun ister macera yelkenciliği yapıyor olun, First SE birçok faktörü birbirine bağlar ve doğayı en özgün şekilde deneyimlemenize yardımcı olur.

BENETEAU YACHTS: LÜKS YELKENLİLER

BENETEAU, ayrıca en kaliteli tekneyi satın almanıza yardımcı olmak için burada. Oceanis Yacht serisi, bu gereksinimi mükemmel şekilde karşılayan lüks yelkenli yatlar sunar. Seri, ünlü mimarlar ve tasarımcılar tarafından tasarlanan 50 feet üzerinde iki lüks tekneden oluşuyor. First serisinde bulunan First Yacht 53 ‘de lüks yelkenli yat grubuna dahil olmaktadır.

FIGARO BENETEAU: İKONİK AÇIK DENİZ YARIŞ YATLARI

BENETEAU yelkenli tekneleri, açık deniz yarışlarını seven denizciler ve yarışçılar için de idealdir. Figaro sınıfı, Fransız yelken camiasının dikkatini 1990'larda üzerine çekti. Figaro 3 ile üçüncü nesli olan yelkenli yatlar, unutulmaz bir yelken deneyimi sunuyor. Bu en son teknoloji ve yenilik, Groupe Beneteau ekiplerinin en iyi uzmanları ve son iki Vendée Globe yarışının galiplerinin arkasındaki tasarımcılar Van Peteghem Lauriot-Prévost (VPLP) arasındaki iş birliğinin bir sonucudur. 

YELKENLİ TEKNELERLE BEŞ OKYANUSTA SEYİR

Bu çeşitlilik, BENETEAU markasının tüm dünya denizlerinde temsil edilmesini sağlamıştır. Ancak nerede olurlarsa olsunlar BENETEAU tekneleri belirgin hatları, yenilikçi tasarımları, sağlamlığı ve performansı ile kolayca tanınırlar. Hiç şüphe yok ki bu devam edecek, çünkü BENETEAU her zamankinden daha eğlenceli, yüksek performanslı, güvenli ve kullanıcı dostu gezi tekneleri sağlamak için kendini sürekli olarak yeniden keşfediyor. BENETEAU bunu tekne kontrolü, yanaşma ve kalkma, foil gibi mevcut ve gelecekteki yeniliklerden en iyi şekilde yararlanarak gerçekleştiriyor.