Roberto Biscontini ve Lorenzo Argento, 54 feet uzunluğundaki bu çarpıcı teknenin yelken altında kolay hareket ve manevraların arkasındaki iki mimar. Oceanis Yacht 54 optimize edilmiş kokpit ile yeni nesil kolay yelken seyrinde bir çığır açıyor. Bu yeni nesil kolay kullanılabilen yelkenli teknenin tasarımında ve konforunda Oceanis standartlarına sadık kalınarak kullanılan malzemelere daha da odaklanılmıştır. Bu da onu kaliteli bir yelkenli yat yapmıştır.

 

Deniz Mimarı : Biscontini Yacht Design

İç Mekan Tasarımı : Lorenzo Argento

DIŞ MEKAN TASARIMI

Pruva yeni hacim sunan düz bir gövdeye sahip. 5 metre (maksimum) genişliği ile Oceanis Yacht 54 yelken seyrini mümkün olduğunca eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan modern ve mükemmel dengeli bir gövdeye sahiptir. Mürettebatın hareketini hiçbir şeyin engellemediğinden emin olmak için güverte ve özellikle kokpitin etrafındaki hareket alanlarına özellikle dikkat edilmiştir. Oceanis Yacht 54’deki klasik merkezi kokpitin gelişmiş farklılıklarını kolayca görebiliyoruz; kokpitten güverteye geçiş kolaylığı sağlayan yenilikçi ve güvenli tasarım. Ergonomik kasara ve iyi küpeşte yüksekliği seyirde konfor ve maksimum güvenliği sağlar. Kıç platformdan tekneye girdiğiniz anda kolay yürüme imkanına sahip güverte ile kokpit alanında iki kokpit masası ile her biri rahat bir koltuğa sahip dümen mahalli sizi karşılıyor. Geniş yüzme platformundan, 2.4 metrelik şişme bir botun depolanabileceği bot garajına erişim kolaylıkla sağlanmaktadır. Oceanis Yacht 54, iki farklı su çekimi (standart 2.5 m, isteğe bağlı 1.95 m ) ve iki farklı direk (standart direk içi sarma ya da opsiyonel klasik yelken) seçeneği mevcuttur.

İÇ MEKAN TASARIMI

Lorenzo Argento’nun bu yelkenli tekneyi tasarlamadaki mottosu, doğal ışığın en verimli şekilde kullanılmasına olanak sağlayan daha sıcak ve modern bir atmosfer yaramaktı. Oceanis Yacht 54 iç mekanda bir harita masası ve altı kişinin rahatça oturabileceği geniş bir yemek masası kullanıma sunuluyor. Pek çok lumboz ve güverte kapaklarından teknenin içine dolan doğal ışık açık meşe ya da ceviz rengi arasında seçim yapmayı mümkün kılıyor. İki farklı versiyon mevcut: 3 kabin - 2 banyo versiyonu ya da 3 kabin – 3 banyo versiyonu bir ada çift kişilik yataklı (1,6 m genişliğinde) ekstra büyük bir master kabin ile birlikte.

ONUN DETAYLARI DENİZ VE EKİPLE BİR OLMAK İÇİN ÖZENLE GELİŞTİRİLDİ

Oceanis bir bakışta ana yelken kemeri, zarif hatları, ayırt edici modern gövde çizgisi ve lumbozları ile seriyi sektörde lider yapan tüm özellikleri bir arada sunarak soy ağacını onurlandırıyor. Her denizcinin ihtiyacına uygun özel bir yat olmasını sağlayan çok çeşitli seçenekler, trim seviyeleri, donanım, salma kurulumları, mekanik elemanlar ve şık görünümü ile her okyanustaki her limanda dikkatleri üzerine çekiyor.

DENİZE AÇILMANIN EN KOLAY VE GÜVENLİ HALİ

Liman manevralarını, bağlama noktalarını değiştirmek için Beneteau, Oceanis Yacht 54’ü paha biçilmez seyir yardımcıları ile donatmıştır. Ship Control standarttır. Tüm tekne donanımları kullanıcı dostudur (aküler, tanklar, motorlar, aydınlatma vb). İyi test edilmiş olan Dock & Go tekniği, sınırlı alanda motorla yapılacak manevraları kolaylaştırmak için standart bir joystick kontrolü ile, 360° dönen bir saildrive pod ile birlikte kullanılabilir.

EN KOLAY HAREKET OLANAĞI

Düz kokpitte, dümen istasyonlarının kıç tarafına, iskele yolunda hareket etmek kolay ve engelsizdir. Klasik merkezi kokpitin yer aldığı geniş alan, büyük yüzme platformuna güvenli bir şekilde geçişi kolaylaştırır. Ön güvertedeki güneşlenme alanı muhtemelen teknenizdeki en popüler yer olacaktır.

ÖZEL TRİM VE MALZEMELER

Trim seviyesine dikkat çekici bir şekilde odaklanan Oceanis Yacht 54, birinci sınıf döşeme, ahşap kaplamalar, iyi bir havalandırma sistemi, doğal ışık verimliliği, 6 kişiyi rahatlıkla ağırlayabilecek geniş bir tezgah ve salon masası sayesinde tekne tam anlamıyla kaliteli bir seyir yatı niteliği taşımaktadır. Açık meşe ya da ceviz renkleri ile iki farklı layout seçeneği mevcut; 2 banyolu 3 kabin ya da 3 banyolu 3 kabin. Konforlu, modern ve kullanıcı dostu iç mekan tasarımı ile kabinler deniz manzarasını ve doğal ışığı en verimli şekilde içeri alır.

Seanapps

Seanapps mobil uygulaması ve teknedeki ünitesi, kullanıcıların teknenin çeşitli sistemlerinin durumunu (akü şarjı, yakıt veya su deposu seviyeleri, bakım planlaması) görüntülemelerinin yanı sıra rotalarını planlamalarına veya navigasyonlarını cep telefonlarından değerlendirmelerine olanak tanıyor.

SEANAPPS

Sanal ziyaret

Özellikler

Tam Boy

56’2’’

17.12 m

Genişlik

16’5’’

5 m

AĞIRLIK

36,586 lbs

16 600 kg

SU ÜZERİ YÜKSEKLİK

78’9’’

24 m

MİNİMUM DERİNLİK

6’7’’

2 m

MAKSİMUM DERİNLİK

8’2’’

2.5 m

Yakıt kapasitesi

106 US Gal

400 L

Tatlı su kapasitesi

190 US Gal

720 L

Max. motor gücü

110 HP

110 CV

Kabin

3

CE SERTİFİKASI

A10 / B12 / C14

Layouts

Düzenlemeler

Güverte Planı
3 kabin - 2 banyo & wc
3 kabin - 3 banyo & wc

Güverte Planı

 • CE Sertifikası A1O/ B12/C14 (14 kişi kapasiteli)
 • Her biri rahat bir koltuğa sahip iki dümen mahali
 • İki büyük şezlong, masif ahşap masalar, büyük kilitlenebilir dolaplar, çift kokpit salonunda merkezi koridor.
 • Şişme botun istiflenebileceği kokpitin altına erişim sunan geniş yüzme platformu (2,40 m)
 • 4 güneşlenme alanı: bir arka şezlong, kokpit alanında bir çift şezlong ve ön güvertede bir çift güneşlenme minderi.
 • Kokpiti koruyan ve yaşam alanını genişleten sert tavanlı bimini.

3 kabin - 2 banyo & wc

 • 6 kişilik büyük bir masaya sahip U şeklinde salon.
 • C şeklinde ankastre mutfak: buzdolabı, lavabo, 3 gözlü ocak, fırın, depolama alanları ve büyük tezgah.
 • Ekstra geniş ana kabin: 1,60 m genişliğinde çift kişilik ada yatağı, iki asma kilitli dolap, bol miktarda depolama alanı ve her iki tarafta büyük lumbozlar.
 • Çift kişilik yataklı iki arka kabin.
 • Ayrı duşakabinli ve deniz manzaralı iki banyo.
 • Birkaç gövde lumbozu ve güverte kapakları, alanı doğal olarak parlak hale getirir.

3 kabin - 3 banyo & wc

 • 6 kişilik büyük bir masaya sahip U şeklinde salon.
 • C şeklinde ankastre mutfak: buzdolabı, lavabo, 3 gözlü ocak, fırın, depolama alanları ve büyük tezgah.
 • Ekstra geniş ana kabin: 1,60 m genişliğinde çift kişilik ada yatağı, iki asma kilitli dolap, bol miktarda depolama alanı ve her iki tarafta büyük lumbozlar.
 • Çift kişilik yataklı iki arka kabin.
 • Her kabinde ayrı duşakabinli ve deniz manzaralı özel banyo.
 • Birkaç gövde lumbozu ve güverte kapakları, alanı doğal olarak parlak hale getirir.

Partnerlerimiz

Raymarine

Incidence

HARKEN HARDWARE

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.