First SE

First SE, yarış tutkusu olan hevesli denizcilere, hafif, planyalı, yüksek performanslı bir yelkenli yat sunmanın zorluğunu karşılarken, aynı zamanda güvenle yelken açmayı garanti eder. Parkuru, teçhizatı ve denize indirmesi kolaydır, regatta için çeşitli yelken alanlarına taşınmayı kolaylaştırır ve ayrıca keşif ve kıyı gezilerinin tadını çıkarmak için de kullanılabilir.

Yelken Ruhu

Regatta meraklıları için tasarlanan First SE, çok hafif havada bile yelken altında çevikliği ile dikkat çekiyor. Rüzgar hızında yelken açmak herkesin ulaşabileceği bir yerdedir. Optimize edilmiş ağırlığı ve son derece cömert yelken planıyla, kolayca rüzgar yönünde hareket eder ve eğlence ile hızın birleşimini seven herkese gerçek heyecanlar sunar. 10 ila 15 deniz mili hızında seyrederken, suda mükemmel bir iz bırakır. Arkada kalma olmadığı için, yelken trimi sınırlıdır ve bu square-top ana yelken ve asimetrik balon altında sörfün tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Güvenli

First SE, rekabetçi yelkenciliği tüm denizciler için erişilebilir kılan bir dizi güvenli yelkenli teknelerdir. Suda çok hızlı seyretmesine ve dümen için özellikle heyecan verici olmasına rağmen, genişlik ve uzun salma mükemmel dengeyi korur. İki dümen ve en kaliteli güverte donanımı ile her koşulda teknenin doğru kontrolünü sağlayabilirsiniz. Ayrıca hareketli salma tekneyi karaya oturma riskinden korur. Her şey denizde First SE ile en iyi eğlence için tasarlandı.

Portatif

İlk bakışta tahmin edemezsiniz ancak First SE hafiftir ve salmayı tamamen kaldırabildiğiniz için istediğiniz yere götürmeniz kolaydır. Çok hafif karbon direk, lifting araçları olmadan tek başına takılabilir ve çıkarılabilir. İzlenmesi ve donatılması basit olan yelkenli tekneyi bir kızakla veya yokuştan denize indirilmesi de kolaydır. Serideki tüm modeller bir binek araçla çekilebilir, yani bu, First SE'nizi istediğiniz yere götürerek regatta yarışlarının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir, bu nedenle dünya sizin avuçlarınızda, onu kullanmak sizin elinizde.

Olağanüstü Özellik

Hareketli salmalar iyi bir performans için hayati önem taşır. Bu, FIRST SE'nin yelken direncini arttırır. FIRST 18, 24 ve 27 SE'de bulunurlar ve çarpma anında otomatik olarak kalkarlar. Bunun da ötesinde, seyir halindeyken ya da kumsalda gezintiye çıkarken o “uzaklaşma” hissi için kumsala çıkmanıza izin verirler.

Bunları biliyor muydunuz?

Uluslararası bir First SE sahipleri topluluğu var. Avrupa'daki yıllık toplantılar (First SE Challenge), sudaki yeteneklerinizi değerlendirme ve yeni zorluklar üstlenme fırsatı sunar.

Navigasyon Programları

First SE, günübirlik tekne gezintisi yapmak, rüzgarda eğlenmek ve her türlü parkurda rekabetle yelken açmak için mükemmeldir. Yelken açmanın heyecanını yaşamak için veya daha ciddi olarak, kıyı yarışları veya açık deniz yarışları gibi kısa parkurlarda one-design yarışlar için de idealdir. İzini sürmek son derece kolaydır, böylece yeni destinasyonları keşfetmek için yapılan geziler de dahil olmak üzere her yere götürebilirsiniz. Hareketli salması ve çıkarılabilir dümenleri sayesinde sahilden atlayıp gitmek için son derece ideal bir yelkenli teknedir.

Ödül(ler)

Best Boats 2019
First 14SE
European Yacht Of The Year 2010
First 18SE
Best Boats 2016
First 18SE
Boat of the Year 2016
First 18SE
European Yacht of the Year 2017
First 24SE
Boat of the year 2017
First 24SE
Best Boats 2017
First 24SE
Yachts & Yachting 2017
First 24SE
German Design Award 2018
First 24SE
Voile Magazine 2017
First 24SE
European Yacht of the world 2013
First 27SE
Adriatic boat of the year 2013
First 27SE
Arets Segelbat 2014-2015
First 27SE
Boat of the Year 2015
First 27SE
Best Boats 2015
First 27SE