Akıllı bir cep gezi teknesi, eğlenceli günlük seyir teknesi veya heyecanlı hepsi bir arada “club racer” olan First modern bir yelken performansı vaat ediyor. Rahatlıkla 4 kişinin kalmasına imkan sağlamakla birlikte eğlenceli, heyecanlı ve modern bir yelken deneyimi yaşatıyor. Tamamen kaldırılabilen salma şimdiye dek kaçırdığınız seyir noktalarına ulaşmanızı sağlıyor ve 24’ünüze herhangi bir çekekte bakımını yaptırma imkanı vererek, önünüze yeni fırsatlar açıyor. Sizi keyifli aile gezilerine götürecek, heyecanlı günlük seyirlere çıkaracak ve kulüp yarışlarında zaferler kazandıracak.

DENİZ MİMARİSİ : Samuel Manuard
DESIGN D'INTERIEUR : Sito
Konsept ve Ar-Ge: Seascape

NEDEN FIRST 24 ?

Modern

Gelişmiş GRP vakum tekniği, çok hafif yapısı, modern gövde şekli, derin salma ve ikiz dümeni, teknenin karakterini ve yelken deneyimini tanımlıyor; dengeli, hızlı ve idaresi kolay, modern ve havada süzülen bir yelkenli tekne.

AKILLI

İç mekan yeterli konfor ve teknede yaşam için gerekli tüm unsurlara yetecek bir açık alandan ibaret. Rahatlıkla 4 yetişkin konaklayabilir, katlanır bir iç/dış mekan masası ve hatta tuvalet için özel bir alan bulunuyor.

MOBİL

Hareketli salma karayolu taşımacılığını, kışlık depolamayı ve kaydırarak denize sürmeyi, hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Matafora sizi karadaki tesislerden bağımsız kılıyor. Denizde, en kuytu köşeleri ve sığ yerleri keşfetmenize imkan veriyor.

GÜVENLİK

Modern ve hızlı olmasına rağmen, çok da güvenli. Suyabatmazlık bölmeleri teknenin batmamasını sağlıyor,  hareketli salma sistemi zemine çarpma halinde yapıyı koruyor ve dengeli ikiz dümen sistemi idareyi tamamen size veriyor.

YELKEN DENEYİMİ

First 24 gerçek doğasını yelkendeyken size gösterecek. Düz, modern havada süzülen gövdesi ve derin dengeli salma, hızlı ve keyifli bir yelken deneyimi yaşatıyor. Gövde şekli ve derin hareketli salma teknede dengenin artmasına yol açıyor ve ikiz dümen her tür şartta mutlak kontrolü garanti ediyor. Çok hafif gövdesi sayesinde, en hafif rüzgarlarda bile seyre devam edecektir. Geniş kokpit tasarımı sayesinde, ister keyifli bir öğleden sonra seyrinde ister bir yat yarışında ya da ailecek bir gezide olun, solo, iki kişi veya tam mürettebatlar kolay kullanımın keyfini çıkaracaksınız.

TEKNEDE YAŞAM

İç mekan, iki kişi baştaki V-yatak ve iki kişi de akıllı genişletilebilir yan yataklarda olmak üzere rahatlıkla 4 yetişkini konaklatabilen büyük açık alan bir salonla sizi karşılıyor. Modern bir 7,30 metrelik tekneden bekleyeceğiniz tüm başlıca olanakları sağlıyor; şahsi eşyalar için mürettebat çantaları, depolar, iç/dış mekan masaları ve salonun arkasında tuvalet için özel bir alan. Teknik malzemeler için, kokpit alanı altında dışarıdan da ulaşılabilen büyük bir alan bulunuyor. Oldukça büyük ve net açık kokpit alanı konforla yelken deneyimi arasında mükemmel bir oran sunuyor. Kıçtaki bankla birlikte, geniş yan banklar harika bir keyif alanı yaratıyor; aynı zamanda kokpit kolaylıkla 4 - 5 kişi aldığından, temasta kalmanıza ve doğaya yakınlaşmanıza imkan sağlıyor.

360° ziyaret

Seanapps

Seanapps mobil uygulaması ve teknedeki ünitesi, kullanıcıların teknenin çeşitli sistemlerinin durumunu (akü şarjı, yakıt veya su deposu seviyeleri, bakım planlaması) görüntülemelerinin yanı sıra rotalarını planlamalarına veya navigasyonlarını cep telefonlarından değerlendirmelerine olanak tanıyor.

SEANAPPS

Özellikler

Tam Boy

23’ 11’’

7.29 m

Genişlik

8’ 2’’

2.5 m

AĞIRLIK

2425,09 lbs

1 100 kg

MİNİMUM DERİNLİK

10’’

0.25 m

MAKSİMUM DERİNLİK

6’ 7’’

2 m

CE SERTİFİKASI

C8

Profile

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.