First 53, 40 yıllık bir deneyimle 1977'de BENETEAU tarafından tasarlanan First serisinin en son üyesidir. 

Yüksek performanslı seyir ve daha da fazlasını hedefleyen bu  “Lüks Performanslı” yelkenli yat, eğer tekne yarışlarının da meraklısıysanız, uzman denizciler ve siz mücadeleci denizciler için tasarlandı. İyi dengelenmiş gövdesi,  eşsiz heyecanlar için tasarlanmış dümeni, kolay akışlı güverte planı, modern beyaz lake bölmeleri ve yüksek teknolojiyle biçimlendirilmiş ahşaplarla dekore edilen iç mekanları ile First 53 yeni nesil First yelkenli teknelerin gerçek anlamda yenilenmesini sağlamıştır.

DENİZ MİMARI : Biscontini Yacht Design

İÇ TASARIM : Lorenzo Argento

GÜVERTE TASARIMI : Lorenzo Argento

 

Video

DIŞ MEKAN TASARIMI

First 53 klasik ve modern çizgilerin en uyumla harmanlanmış halidir. Ön kısımda bol miktarda geniş yaşam alanı ve maksimum 5 metre genişliğiyle, sağlam ve denizci görünümü hemen dikkatleri üzerine çekiyor. Kokpit üzerinde hiçbir şeyin ileri doğru hareketi engellemeyeceğine emin olmak için ayrıntılı olarak tasarlanmıştır: çift dümen istasyonlarından yan güvertelere kolay erişimi sağlayan yakın mesafe, güverte üzerinde kolay yürümeyi sağlayan geniş alanlar. Düz bir güverte, alçak kasara, şık ve modern görünümü ile bir safkanın tüm erdemlerini bünyesinde barındırıyor. First 53, en iyi kalite direk ve son teknolojik güverte donanımı ile mürettebat tarafından kolayca kontrol edilen güçlü bir yelken planı ile yeni bir döneme işaret ediyor.

İÇ MEKAN TASARIMI

First 53’ün içerisinde modern üretim teknikleriyle hazırlanarak biçimlendirilmiş ahşaplar adeta yeniden hayat buluyor.  Parlak yüzeyli bu soylu materyal modern ve neredeyse minimalist tik tabanlı beyaz lake bölmeler ile hoş bir tezatlığı yakalamayı başarıyor.  Üç çift kişilik kabinde çok sayıda raf, depolama alanı ve ayrıca birçok tutamak bulunmaktadır. İç mekandaki en büyük yenilik, salon-dinlenme alanını koltuk ve sehpa ile, mutfağı ise yemek masası ile ayırmak oldu. Sonuç gerçekten çarpıcı, havadar ve dış mekan ile kolay bir şekilde iyi etkileşim sağlandığı görülmektedir.

DENİZE YAKINLIĞIN TARİF EDİLEMEZ KEYFİ

First 53’ ün birinci sınıf kaliteli her ayrıntısı, hızlı lüks seyir standartlarını yeni ve üst seviyeye çıkarmak için tasarlandı. Sahiplerinin taleplerini yani dümendeki heyecanın, hız tutkusunun ve demirleme ihtiyaçların karşılanması ve teknenin suya olabildiğince yakınlaştırılmasını sağlamak ve bunu en mükemmel hale getirmek tam iki yıllık çalışmanın sonunda ortaya çıktı.

Konfor

First 53 tamamen yeni iç mekan tasarımı, büyük bir koltuk ve sehpasıyla size uzun bir yolculukta gereken kullanışlı iki farklı ve pratik alan sunar: dinlenme alanı ve yemek alanı.

Kokpit

Tasarımcı Lorenzo Argento, dümen istasyonları arasındaki kolay hareketin ve güvertede rahat manevralar için vinç düzenine erişimin kolaylığı üzerine odaklandı. Bir yüzme platformuna dönüşen arka kapağın hemen içerisinde yer alan bot garajına (2,40 metrelik) bir bot kolayca yerleştirilebilir.

DUYGULAR VE HEYECANLAR

Dümende maksimum heyecanı yakalamak için tekneyi tasarlarken ağırlık ve dengeye odaklandık. Örneğin, kaldırma kuvvetinin merkezi, hareketin merkezine göre hizalandı. Onu daha geniş kılan düz pruvası, 2,5 metre veya 3 metrelik salma (kurşun döküm) ve çift dümen palası, son derece hassas gövdesini mükemmel şekilde kontrol etmenizi sağlar. First 53 millerce yolu kolaylıkla aşabilen bir gövdeye sahip olmanın verdiği rekabet avantajını gururla taşımaktadır.

Seanapps

Seanapps mobil uygulaması ve teknedeki ünitesi, kullanıcıların teknenin çeşitli sistemlerinin durumunu (akü şarjı, yakıt veya su deposu seviyeleri, bakım planlaması) görüntülemelerinin yanı sıra rotalarını planlamalarına veya navigasyonlarını cep telefonlarından değerlendirmelerine olanak tanıyor.

SEANAPPS

Sanal ziyaret

Özellikler

Tam Boy

56’2’’

17.12 m

Genişlik

16’5’’

5 m

AĞIRLIK

34,380 lbs

15 599 kg

SU ÜZERİ YÜKSEKLİK

85’

25.88 m

MİNİMUM DERİNLİK

8’2’’

2.5 m

MAKSİMUM DERİNLİK

9’11’’

3.02 m

Yakıt kapasitesi

106 US Gal

400 L

Tatlı su kapasitesi

190 US Gal

720 L

Max. motor gücü

110 HP

110 CV

Kabin

3

CE SERTİFİKASI

A10 / B12 / C14

Profiller

Mavi gövde

Beyaz gövde

Düzenlemeler

Güverte Planı
3 kabin - 2 banyo & wc
3 kabin - 3 banyo & wc

Güverte Planı

 • CE Sertifikası A10/ B12/C14 (14 kişi kapasiteli)
 • İki büyük şezlong, masif ahşap masalar, büyük kilitlenebilir dolaplar, çift kokpit salonunda merkezi koridor.
 • Kokpit iki bölüme ayrılmıştır: yan güverteyle bağlantılı kolay geçiş sağlayan ikiz dümen istasyonları ve dinlenme alanı
 • Şişme botun istiflenebileceği kokpitin altına erişim sunan geniş yüzme platformu (2,40 m)
 • 5 metrelik genişlik
 • Düz ince baş formu

3 kabin - 2 banyo & wc

 • C şeklinde ankastre mutfak: buzdolabı, lavabo, 3 gözlü ocak, fırın, depolama alanları ve büyük tezgah
 • İki bölmeli büyük salon: koltuk ve masa bulunan dinlenme alanı ve yemek masası bulunan yemek alanı
 • Ekstra geniş ana kabin: 1,60 m genişliğinde çift kişilik ada yatağı, iki asma kilitli dolap, bol miktarda depolama alanı ve her iki tarafta büyük lumbozlar.
 • Çift kişilik yataklı iki arka kabin.
 • Ayrı duşakabinli ve deniz manzaralı iki banyo.
 • Birkaç gövde lumbozu ve güverte kapakları, alanı doğal olarak parlak hale getirir.

3 kabin - 3 banyo & wc

 • C şeklinde ankastre mutfak: buzdolabı, lavabo, 3 gözlü ocak, fırın, depolama alanları ve büyük tezgah
 • İki bölmeli büyük salon: koltuk ve masa bulunan dinlenme alanı ve yemek masası bulunan yemek alanı
 • Ekstra geniş ana kabin: 1,60 m genişliğinde çift kişilik ada yatağı, iki asma kilitli dolap, bol miktarda depolama alanı ve her iki tarafta büyük lumbozlar.
 • Çift kişilik yataklı iki arka kabin.
 • Her kabinde ayrı duşakabinli ve deniz manzaları banyo
 • Birkaç gövde lumbozu ve güverte kapakları, alanı doğal olarak parlak hale getirir.

Partnerlerimiz

North Sails

GARMIN

HARKEN HARDWARE

Basın İncelemeleri

SEAHORSE MAGAZINE

Revisiting an old friend (sort of) Read more

SAILING TODAY

Bling me sunshine Read more

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.