First 14 SE – Seascape Edition modern, güvenli ve gerçekten kullanımı kolay bu sportif dingiyle, yarış teknelerinin yüksek performansındaki heyecan, hız ve eğlenceyi temin ediyor. Yapım kalitesi ve yüksek teknoloji malzemeleri tekneyi güçlü rüzgarlarda zorlama imkanı sağlarken, geniş yelken alanı hafif rüzgarlı şartlarda yelkenciye güç katıyor. Akıllı çıkarılabilir tekerlekler ve araba üzerinde kolayca taşınabilmesi sayesinde, aktif bir yaşam tarzına mükemmel bir cevaptır. 

DENİZ MİMARI : Samuel Manuard
Tasarım : Sito
Konsept ve Ar-Ge : Seascape

Ödül(ler)

Best Boats 2019

Neden Fırst 14 SE?

KULLANIMI KOLAY

First 14 SE, zekice tasarımı sayesinde son derece idaresi kolay bir spor dingi. Geniş, sağlam gövde; büyük, açık ve ergonomik kokpit; sadeleştirilmiş kumanda hatları; furling ve otomatik tramolalı flok yelken; balon yelken indirme sistemine sahip ve trapezsiz.

TOPLULUK

First 14 SE, rüzgar ve denizle net bir bağ kurmayı vaat ediyor. Ama aynı zamanda en büyük hobi yelkenciliği topluluğuna kapılarını açıyor, böylece büyüyen One Design yarışları ve etkinliklerinde kendinizi sınayabilirsiniz. 

PERFORMANS

First 14 SE çok hafif ama sağlam, geniş ve düz modern gövdesi sayesinde çok hızlı ve dengeli bir dingi; sivri pruva; keskin zincirler; yüksek kalite vakum yapı teknolojisi ve sağlam karbon arma.

İSTER TEK İSTER ÇİFT

First 14 SE iki hareketli salma yuvası ve otomatik tramolalı flok yelken sayesinde, hareket halinde yelken deneyiminden feragat etmeksizin solo ve iki kişilik mürettebata adapte olabilme özelliği taşıyor.

YELKEN DENEYİMİ

First 14 SE ulaşılabilir, sağlam ve idaresi kolay dingiyle, hobi yelkencilerine modern yarış kayıkları dünyasını tanıyor. Trapez olmaksızın yelken yapmak üzere tasarlandı ve rüzgar gücü veya mürettebat sayısına göre yelken alanını kolaylıkla ayarlayabilirsiniz, üstelik iki hareketli salma pozisyonundan ötürü yelken deneyiminden de feragat etmezsiniz. Yüksek performanslı, hızlı ve heyecan verici yelkenli tekne sizi doğrudan deniz ve rüzgarla buluşturacak. Ama diğer yandan, gelişen One Design Sınıfı benzer zevklere sahip yelkencilerden oluşan en büyük hobi topluluğunun bir parçası olmanıza imkan sağlıyor. Yarış alanında becerilerinizi sınama ve kıyıda güzel dostlukların keyfini çıkarmanızı sağlayacak.

MOBILITY 2.0

Çıkarılabilen eşsiz tekerlekler sayesinde başlangıç noktasına dönme ihtiyacı olmaksızın uzak kıyıları keşfetmenizi sağlayarak, denizdeki özgürlüğü daha da büyütüyor. En kuytu köşelerdeki, vahşi ve güzel sahiller şimdi hiç olmadığı kadar ulaşılabilir vaziyette.

Karada, araba üzerinde taşınabilecek kadar hafif olduğundan, onu her yere yanınızda taşıma imkanınız var. Düz sıra tasarımı sayesinde kolaylıkla taşınabiliyor ve 2 parçalı direk ile ekipman gövdeye rahatlıkla sığıyor, böylece aracınızın bagajı özel eşyalarınız için boş kalabiliyor. 

TOPLULUK

Uluslararası Tekne Sahipleri Topluluğu ve etkinlik takvimi tekne sahibine kendini uzun mesafelerde sınama imkanı sağlıyor.
One Design yarışları, kıta boyunca benzer zevklere sahip ve destekleyici büyük bir yelkenci topluluğu arasında gerçekleşiyor.

Özellikler

Tam Boy

14’ 1’’

4.3 m

Genişlik

5’ 7’’

1.7 m

AĞIRLIK

224,87 lbs

102 kg

SU ÜZERİ YÜKSEKLİK

20’’

6.1 m

MİNİMUM DERİNLİK

4’’

0.11 m

MAKSİMUM DERİNLİK

3’33’’

0.98 m

CE SERTİFİKASI

D2

Profile

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.