Oceanis 30.1 ‘de dümen başında yeni deneyimler ve heyecanlar da sizi bekliyor. Bu güçlü, küçük ve akıllı tekne göllerde ve nehirlerde yelken açmanın yanı sıra kıyılarda veya açık denizlerdeki maceralar için sonsuz olanaklar sunuyor.

DENIZ MIMARI : Finot - Conq

İÇ ve DIŞ TASARIMLAR : Nauta Design

 

Ödül(ler)

Best Boats 2020
Boat of the Year 2020
Plovilo Leta 2019
European Yacht of the Year 2020

video

Yelkeni basit ama dümeni canlı Oceanis 30.1, keşif ve heyecan vaat ediyor. Göller, nehirler, kıyı gezintisi veya açık deniz maceraları: bu akıllı ve sağlam küçük kruvazör, sonsuz çeşitlilikte programların önünü açan yola elverişli bir boyuta sahiptir.

DIŞ MEKAN TASARIMI

Sert çeneli gövdesi ve iyi oranlanmış ön ve yan güverteleri ile Oceanis 30.1 küçük bir yat gibi görünüyor olabilir ancak Finot-Conq planı, gücü ve basit navigasyonu birleştirdi. Özel bir şekle sahip pruvası, optimize edilmiş ağırlığı, sert dakron kumaştan square-top anayelkeni ile yelken yaparken her noktada iyi performans sergiliyor.

Yeni başlayanlar ya da tek başına yelken açanlar için, otomatik tramola (self-tailing) flok ve tek vinç teknenin kullanımını çok kolaylaştırıyor. Performans isteyenler için Oceanis 30.1 büyük cenova, Code-0 ve asimetrik balon seçeneklerini de sunuyor.

İÇ MEKAN TASARIMI

Oceanis 30.1’de kazanılmış olan birkaç ekstra santimetre ile diğer teknelere göre farklılık yaratılmış. Baş yüksekliğinin içerideki tüm alanlarda 1,98m olması uzun boylu kullanıcıların küçük teknelerde yaşadığı önemli bir sorunu ortadan kaldırmış.

İyi ölçülerdeki iki kabinin her birinde uzunlamasına yatak alanları ve açık bir kabin girişi ile alan genişliği iyi kullanılmış. Salonda yer alan iki oturak da iki ekstra yatak alanı olarak kullanılabiliyor. Geniş duş bölmesi marin wc ve duş alanı olarak ikiye ayırılmıştır.

Rahat bir eğime sahip basamaklardan içeriye girildiğinde L şeklinde mutfakta alt ve üst kısımda dolaplar, 75 litre buzdolabı ve ocak altında yer alan fırının bulunduğu son derece kullanışlı bir mutfak alanına ulaşılıyor.

HERKES İÇİN

Bu boydaki diğer teknelere göre çok daha büyük yaşam alanları sunan ve sadelik ile kullanım kolaylığına odaklanan yelkenli serisinin bu en küçük yelkenlisi kesinlikle stil sahibi ve hemen yelkene başlamak için çok iyi bir fiyata sahip.

TAŞIMA

9 metre boy ve 3 metre enin altında bir boyuta ve 4 tonun altındaki bir ağırlığa sahip olan Oceanis 30.1, bir profesyonel tarafınca ekstra bir yük sorunu yaşamadan karayoluyla taşınabilir. Hareketli salması ve kaldırılabilir direk versiyonu ile kanallarda ve nehirlerde rahatlıkla yelken yapılabilir.

DÜMEN SEÇENEĞİ

Oceanis 30.1 de yelkenciler çift dümen palası üzerinde yer alan bir yeke veya çift dümen arasında bir seçim yapabilir.

KOKPİT

Çift dümen planında oldukça geniş bir kokpit elde edilir. Geniş ve katlanabilir kokpit masasının her iki yanında yer alan uzun oturma alanları 6 kişiye kadar misafir ağırlayabilir.

Oceanıs 30.1 Elektrik

Sessiz, konforlu ve emisyonsuz yeni Oceanis 30.1E artık elektrikli motor seçeneği sunuyor. Motor gücü 14 hp'ye eşit olan Torqeedo motoru, 4 knot'ta 6 saate kadar menzile sahiptir.

Bu yenilik benzersiz bir tekne deneyimi sunar.

Seanapps

Seanapps mobil uygulaması ve teknedeki ünitesi, kullanıcıların teknenin çeşitli sistemlerinin durumunu (akü şarjı, yakıt veya su deposu seviyeleri, bakım planlaması) görüntülemelerinin yanı sıra rotalarını planlamalarına veya navigasyonlarını cep telefonlarından değerlendirmelerine olanak tanıyor.

SEANAPPS

Özellikler

Tam Boy

31’3’’

9.53 m

Genişlik

9’10’’

2.99 m

AĞIRLIK

9,100 lbs

4 120 kg

SU ÜZERİ YÜKSEKLİK

44’10’’

13.66 m

MİNİMUM DERİNLİK

4’3’’

1.3 m

MAKSİMUM DERİNLİK

7’7’’

2.3 m

Yakıt kapasitesi

34 US Gal

130 L

Tatlı su kapasitesi

34 US Gal

160 L

Max. motor gücü

21 HP

21 CV

Kabin

2

CE SERTİFİKASI

B6 / C8 / D10

Layouts

Kullanım yeri ve şartlarına göre 3 farklı salma boyu seçeneği.

Derin salma

Kısa salma

Hidrolik katlanır salma

Güverte planı

Güverte
2 kabin - 1 banyo & wc

Güverte

 • 6 misafirin etrafında oturabileceği geniş katlanır masa
 • İkiz dümen üzerinde yeke veya ikiz direksiyon
 • Döner direk
 • Squate-top ana yelken
 • Raymarine Elektronik Paket
 • CE Kategorisi: B6 / C8 / D10 (10 yolcu)

2 kabin - 1 banyo & wc

 • L şeklinde ankastre mutfak: buzdolabı, lavabo, iki gözlü ocak, fırın, depo ve tezgah
 • Salon koltukları ekstra bir yatağa dönüşür
 • Baş tarafta çift kişilik yataklı master kabin
 • İkiz yataklı arka kabin
 • Banyo, duş alanı ve marin tuvalet
 • Giriş merdiveni hafif eğimli (4 adım 43 derece)

PARTNERLERİMİZ

Raymarine

Yanmar

HARKEN HARDWARE

Basın İncelemeleri

SAILING TODAY

CRUISING WORLD

"Fun, Fun, Fun " read the article

Beneteau Hizmetleri

BENETEAU, deneme seyirleri, finansman, özgün tasarım, organizasyonlar, satış sonrası hizmetler ve dünya çapındaki satıcı ağı ile her tekne sahibine, tekne yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı yardımı ve uzmanlığı, kalıcı bir müşteri ilişkileri çerçevesinde sunmaktadır.